birgün

21° KAPALI

TEKNOLOJİ 21.11.2019 16:47

Twitter yeni özelliğini duyurdu

Twitter yeni özelliğini duyurdu

Twitter, tweet zamanlama özelliğini web sürümüne getireceğini duyurdu.

Donanım Günlüğü'nden Ender Öztürk'ün haberine göre, Twitter, yeniliklerine devam ediyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde konu takip etme özelliğini kullanıma sunmuştu. Twitter şimdi de Tweetdeck gibi 3. parti uygulamalar ile yapılan tweet zamanlama özelliğini kendi web sitesi üzerine getireceğini açıkladı.

İlk etapta işletme hesapları için kullanıma sunulması beklenen bu özelliğin 2019 yılı bitmeden iOS ve Android platformlarındaki Twitter uygulamasına da geleceği söyleniyor.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA TÜRKİYE'DE DE KULLANIMA SUNULMASI BEKLENİYOR

Kullanıcılar tweet zamanlama özelliği ile tweetleri gününe ve saatine göre zamanlayabilecek. Ülkelere göre kademe kademe sunulacak olan bu özelliğin önümüzdeki haftalarda Türkiye’de de kullanıma sunulmasını bekleniyor.

Twitter geçtiğimiz yıl 3. parti uygulamalara olan API desteğini kısıtlamıştı. Tüm yeni özellikleri kendi platformunda ve uygulamasında toplamak isteyen Jack Dorsey ve ekibi bu kararını hafifleteceklerini de belirtiyor.

3. parti Twitter uygulamalarına API desteğinin yeniden kazandırılacak olması Tweetbot ve Twitterafic gibi uygulamaların daha kullanışlı olmasını sağlayacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız