birgün

20° AÇIK

Ücretleri ödenmeyen Corazon işçileri iş durdurdu

Kocaeli'nin Dilovası ilçesindeki Corazon fabrikasında maaşları ödenmeyen işçiler iş durdurdu.

SİYASET 11.01.2022 11:58
Ücretleri ödenmeyen Corazon işçileri iş durdurdu
Abone Ol google-news

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde kurulu Corazon fabrikasında ücretleri ödenmeyen işçiler 17 gündür iş durdurma eylemlerini sürdürüyor.

Çuval üretimi yapılan fabrikanın işçileri, 2021'in Kasım ayında maaşlarının yarısının yatırıldığını, son iki aydır ise kendilerine hiçbir ücret ödenmediğini söyledi. Yaklaşık bir buçuk yıldır maaşlarının düzensiz yatırıldığını belirten işçiler, aldıkları maaşların da geç tarihlerde ödendiğini ifade etti..

Evrensel'in haberine göre; Ham maddeden son ürüne tüm aşamalarda üretim yapılan fabrikadaki işçiler 17 gündür iş durdurmuş durumda.

Bu süreçte fabrika yönetimiyle iki kez görüşmeye çalışan işçiler, patronun "Ham madde alamıyorum, biraz bekleyin, benim de para alamadığım yerler var" diyerek ödemeleri ertelediğini ve başka bir açıklama yapılmadığını söyledi.

Pandemi döneminde yoğun şekilde çalıştıklarını ve işlerin arttığını belirten işçiler, kadrolu işçilerin bir kısmının devlet teşviğiyle bir süre çalıştırılmadığını, yerlerine patronun yevmiyeli işçi getirip çalıştırdığını aktardı.

Corazon, yüzden fazla işçisi olan bir fabrika. İşçileri fabrika içinde iş durdurma eylemlerini sürdürürken bir an önce açıklama yapılmasını ve alacaklarının tamamının ödenmesini istiyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol