birgün

21° PARÇALI BULUTLU

Ücretsiz maske dağıtımı yılan hikayesine döndü: Çalışanlar için yeni karar

İstanbul Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamaya göre, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK'li olarak çalışan yurttaşlar, maskelerini işyerlerinden temin edecekler

GÜNCEL 28.04.2020 13:49
Ücretsiz maske dağıtımı yılan hikayesine döndü: Çalışanlar için yeni karar
Abone Ol google-news

İstanbul Eczacı Odası, bir açıklama yayınlayarak, ücretsiz maske dağıtımında yaşanan yoğunluk nedeniyle, maske dağıtımında yeni bir düzenleme yapıldığını bildirdi.

Açıklamaya göre İstanbul’da, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK'li olarak çalışan yurttaşlar eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacak. Yurttaşlar maskelerini çalıştıkları kurum ve işyerlerinden temin edecekler.

Konuyla ilgili olarak İstanbul Eczacı Odası’ndan yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Eczanelerimizden ücretsiz maske dağıtımı esnasında yaşadığımız yoğunluğun azaltılması yönünde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yeni düzenlemeler yapılmıştır.

Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK'lı olarak çalışan vatandaşlarımız, eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacaktır. Bu vatandaşlarımız, maskelerini çalıştıkları kurum ve işyerlerinden temin edeceklerdir.”

istanbul-da-ucretsiz-maske-dagitiminda-yeni-duzenleme-723590-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol