birgün

10° GÖK GÜRÜLTÜLÜ YAĞMURLU

Üçüncü kez Adalet Bakanı olarak atanan Bekir Bozdağ’ın FETÖ övgüleri yeniden gündemde

Görevinden istifa eden Abdulhamit Gül’ün yerine Adalet Bakanlığı’na yeniden atanan Bekir Bozdağ'ın Fetullah Gülen övgüleri tekrar gündeme geldi. Bozdağ, 2011 yılında Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Gülen'i 'bu ülkenin yetiştirdiği bir kıymet' olarak nitelerken, "Bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için hizmetini yapıyor. Her şey de açık. Devletin denetimi gözetimi altında açık" ifadelerini kullanmıştı.

SİYASET 29.01.2022 12:00
Üçüncü kez Adalet Bakanı olarak atanan Bekir Bozdağ’ın FETÖ övgüleri yeniden gündemde
Abone Ol google-news

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre 'görevden af talebi kabul edilen' Abdulhamit Gül'den boşalan Adalet Bakanlığı'na TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ atandı.

Yeni Adalet Bakanı Bozdağ, 2013-2015 ve 2015-2017 yılları arasında Erdoğan, Ahmet Davutoğlu ve Binali Yıldırım tarafından kurulan hükûmetlerde Adalet Bakanlığı yapmıştı. Çözüm sürecinde Adalet Bakanlığı yapan Bozdağ, tartışmaların odağındaydı.

Bozdağ, FETÖ övgüleriyle de gündeme gelmişti. AKP'li Bozdağ'ın, üçüncü kez Adalet Bakanlığı görevine getirilmesinin ardından geçmişte yaptığı Fetullah Gülen övgüleri sosyal medyada yeniden gündem oldu.

FETÖ övgüleriyle sık sık geçmişte gündeme gelen Bozdağ, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı bir konuşmada, “Fethullah Gülen bu ülkenin yetiştirmiş olduğu değerli bir kıymettir, bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için hizmetini yapıyor. Her şeyi de açık. Devletin denetimi, gözetimi altında her şey açık” ifadelerini kullanmıştı.

ÜLKEYİ AYAĞA KALDIRAN AÇIKLAMA

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, cinsel istismar suçunda mağdurla failin evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıracak düzenlemeyle ilgili de skandal açıklamalar yapmıştı. Bozdağ, çocuğa tecavüzü "Küçüğün rızası" diyerek savunmuştu.

Bozdağ, Türkiye'yi ayağa kaldıran ve tecavüzcülere af getiren düzenleme ile ilgili "Küçüğün rızası" diyerek çocuğun 'kendi iradesi ile karar alabileceğini' iddia etmiş, "Bunlar tecavüzcü değil, bunlar cinsel istismar suçunu zorla işlemiş olan kişiler değil. Tamamen ailelerin ve küçüğün de rızasıyla yapılmış işler" demişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol