birgün

4° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 09.12.2021 16:32

Ucuz yemek için kuyrukta bekleyen yurttaşlar isyan etti: Bütçemiz yetmiyor, bıktık artık!

Mersin'de Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşlara sunduğu 3 TL'ye 3 çeşit yemek hizmeti veren Mahalle Mutfakları'nda yurttaşlar hayat pahalılığı ve zamlara isyan etti. Zöhre Boyuraz isimli bir yurttaş, "Vergi veriyoruz; sudan kesiliyor, elektrikten kesiliyor, bıktık!" dedi. Bir başka yurttaş da "Bütçemiz yetmiyor, millet açlıktan ölüyor" ifadelerini kullandı.

Ucuz yemek için kuyrukta bekleyen yurttaşlar isyan etti: Bütçemiz yetmiyor, bıktık artık!

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin vataşdaşların 3 TL'ye 3 çeşit yemeğe ulaşabilecekleri Mahalle Mutfakları'nda kuyruk oluştu. Yurttaşlar, belediyenin ucuz yemek hizmetine yoğun talep gösterirken, hayat pahalılığı ve zamlara tepki gösterdi.

Zöhre Boyuraz isimli bir yurttaş, hayat pahalılığı ve zamlara isyan etti.

Kuyrukta bekleyen Zöhre Boyuraz isimli bir yurttaş, "Bir ekmeği vardı fakir fukaranın, ekmeği de pahalı yaptılar" dedi.

"Haram ediyorum hakkımızı" ifadesini kullanan Boyuraz, "Milletten oy almasını biliyorlar! Vergi veriyoruz; sudan kesiliyor, elektrikten kesiliyor, bıktık! İntihar edeceğiz!" diyerek tepki gösterdi.

ucuz-yemek-icin-kuyrukta-bekleyen-yurttaslar-isyan-etti-butcemiz-yetmiyor-biktik-artik-953407-1.

Boyuraz'ın sözlerine çevredekiler de alkışlarla destek verdi.

Mahalle Mutfakları'nda ucuz yemek almak için bekleyen bir başka yurttaş da hayat pahalılığına ve zamlara tepki gösterdi.

"Bütçemiz yetmiyor" diyen yurttaş, "Bu ay 400 lira tüp parası verdim; 500 lira şeker, yağ, çay, peynir... 500 lira bunlara verdim. Millet açlıktan ölüyor" ifadelerini kullandı.

ucuz-yemek-icin-kuyrukta-bekleyen-yurttaslar-isyan-etti-butcemiz-yetmiyor-biktik-artik-953403-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol