birgün

24° AÇIK

UEFA’dan 9 kulübe 'Avrupa Süper Ligi' cezası

UEFA, Avrupa Süper Ligi olarak adlandırılan projede yer almış olan 12 kulüpten 9’unun UEFA kulüp müsabakaları gelirinin yüzde 5’ine el koyulacağını açıkladı. Bununla birlikte bu kulüpler, çocuklar ve gençlerin futbola katılımını artırmak adına toplam 15 milyon avro bağış yapacak.

SPOR 07.05.2021 21:05
UEFA’dan 9 kulübe 'Avrupa Süper Ligi' cezası
Abone Ol google-news

UEFA, Avrupa Süper Ligi olarak adlandırılan projede yer almış olan 12 kulüpten 9’unun UEFA kulüp müsabakaları gelirinin yüzde 5’ine el koyulacağını açıkladı.

DHA'nın aktardığına göre, UEFA’dan beklenen Avrupa Süper Ligi yaptırımları geldi.

12 kulübün ortak bir bildiri sonucunda açıkladığı ama daha sonra kulüplerin ayrıldığını açıklamasının ardından kağıt üzerinde kalan Avrupa Süper Ligi projesi için 9 kulübe ceza geldi.

Arsenal, AC Milan, Chelsea, Atletico Madrid, Inter, Liverpool, Manchester City, Manchester United ve Tottenham Hotspur olmak üzere 9 takımın yeni bir sezondaki UEFA kulüp organizasyonlarındaki gelirlerinin yüzde 5’ine el koyulacak.

Bununla birlikte bu kulüpler, çocuklar ve gençlerin futbola katılımını artırmak adına toplam 15 milyon avro bağış yapacak.

Ayrıca bu 9 kulüp önümüzdeki yıllarda UEFA’nın tanımadığı farklı bir organizasyonda oynamak için tekrar adım atarlarsa kulüp başına 100 milyon avro ve Kulüp Taahhüt Beyannamesi’nde yer alan herhangi bir taahhüdü ihlal ederse ek olarak 50 milyon avro ceza ödeyecek.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol