birgün

22° AÇIK

SPOR 25.02.2020 16:42

UEFA'dan koronavirüs açıklaması: Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi durdurulabilir

UEFA'dan koronavirüs açıklaması: Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi durdurulabilir

UEFA İkinci Başkanı Michele Uva, koronavirüs nedeniyle UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'ni durdurmak zorunda kalabileceklerini açıkladı.

Çin'in Vuhan kentinden yayılan koronavirüs en az 39 ülkeye sıçrar ve Avrupa'da da can alırken, UEFA'dan salgının büyümesi ihtimaliyle ilgili açıklama geldi.

İkinci Başkanı Michele Uva, "Eğer koronavirüs Avrupa çapında büyük bir tehdit haline gelir ve istemediğimiz noktaya ulaşırsa, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'ni durdurmak zorunda kalırız" dedi.

Uva, EURO 2020 için de şu mesajı verdi:

"EURO 2020'yi iptal etmek ya da şehir değişikliğine gitmek istemiyoruz. Ama misafir ülkelerden bir virüse karşı garanti veremezse, şehir değiştirebiliriz."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız