birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 19.07.2019 18:29

UEFA Fenerbahçe’ye verdiği cezaları açıkladı

UEFA kararını Fenerbahçe’ye iletti. Avrupa kupalarından men cezası yok. Sarı lacivertli kulübe Finansal Fair Play çerçevesinde çeşitli yaptırımlar uygulanacak. UEFA’dan Fenerbahçe’ye men cezası yok, FFP doğrultusunda çeşitli yaptırımlar uygulanacak. FENERBAHÇE’YE NE CEZA VERİLDİ? İşte o yaptırımlar: 2 milyon euro para cezası ve 23 futbolcu kısıtlaması getirildi. UEFA, Fenerbahçe’ye 2021-2022 sezonlarında pozitif transfer bakiyesi (Aldığından çok […]

UEFA Fenerbahçe’ye verdiği cezaları açıkladı

UEFA kararını Fenerbahçe’ye iletti. Avrupa kupalarından men cezası yok. Sarı lacivertli kulübe Finansal Fair Play çerçevesinde çeşitli yaptırımlar uygulanacak.

UEFA’dan Fenerbahçe’ye men cezası yok, FFP doğrultusunda çeşitli yaptırımlar uygulanacak.

FENERBAHÇE’YE NE CEZA VERİLDİ?

İşte o yaptırımlar:

2 milyon euro para cezası ve 23 futbolcu kısıtlaması getirildi.

UEFA, Fenerbahçe’ye 2021-2022 sezonlarında pozitif transfer bakiyesi (Aldığından çok satması gerekiyor) zorunluluğu getirdi.

Fenerbahçe, mevcut borcunu 15 Ekim 2019’a kadar yapılandırırsa, UEFA tarafından verilen 2 milyon euroluk ceza 1 milyon euroya indirilecek.

Fenerbahçe 2020-2021 ve 2021-2022 sezonlarında transfer bakiyesinde artıya geçmezse, yeni transferlerini UEFA kadrosuna dahil edemeyecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız