birgün

10° AÇIK

GÜNCEL 23.01.2021 13:40

Uğur Mumcu için bir mum da sen yak

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı, Mumcu’nun ölüm yıldönümü olan 24 Ocak’ta (yarın) yurttaşları saat 20.00’de evde bir mum yakmaya çağırdı.

Uğur Mumcu için bir mum da sen yak

Etkinliklerin pandemi koşullarına uygun yapılacağını duyuran Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag), “24 Ocak 2021 saat: 20.00’de, karanlığa bir mum da sen yak!” çağrısı yaptı.

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) pandemi nedeniyle bu yıl yapılacak anmalardaki kısıtlılığa dikkat çekti.

Vakfın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Her yıl 24 Ocak’ta Uğur Mumcu’nun sokağında ve ülkenin dört bir yanında meydanlarda buluşurduk. Bu yıl pandemi nedeniyle mumlarımızın ve yüreğimizin ışığında buluşacağız. Uğur Mumcu ve aramızdan alınan tüm aydınlar için 24 Ocak 2021 saat: 20.00’da, karanlığa ‘bir mum da sen yak!” denildi.

Uğur Mumcu’nun kızı ve um:ag Yönetim Kurulu Üyesi Özge Mumcu Aybars’ın sosyal medya hesabından paylaştığı “Bir mum da sen yak” mesajı binlerce etkileşim aldı.

Gazeteci yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993 günü Ankara’da evinin önündeki aracına konan bombayla öldürülmüştü.

ugur-mumcu-icin-bir-mum-da-sen-yak-832865-1.

ugur-mumcu-icin-bir-mum-da-sen-yak-832866-1.ugur-mumcu-icin-bir-mum-da-sen-yak-832867-1.ugur-mumcu-icin-bir-mum-da-sen-yak-832868-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol