birgün

21° HAFİF YAĞMUR

Uğur Mumcu, İzmir'de anılacak

Uğur Mumcu, İzmir'de Sadık Gürbüz'le beraber anılacak. Konser 24 Ocak Pazartesi günü İzmir Sanat'ta gerçekleşecek.

BİRGÜN EGE 22.01.2022 20:33
Uğur Mumcu, İzmir'de anılacak
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Sadık Gürbüz’ün sahne alacağı Uğur Mumcu’yu Anma konseri, 24 Ocak Pazartesi günü saat 20.00'da İzmir Sanat'ta izleyiciyle buluşacak.

Konserde sahne alacak sanatçı Sadık Gürbüz, "24 0cakta Uğur Mumcu’yu, Hrant Dink'i, Metin Göktepe'yi öldürülen bütün aydınları türkülerle anacağız. Nazım Hikmet, Hasan Hüseyin Korkmazgil, Melih Cevdet Anday, Refik Durbaş, Sennur Sezer, Eray Canberk, Cahit Sıtkı Tarancı, Necati Yıldırım, Uğur Mumcu şiirleri ile Ruhi Su, Timur Selçuk, Tahsin Incirci müzikleri ve benim de söz ve müziklerimin olduğu bir dinleti sunacağız. Ara ara şiirler okuyacağız. Altı kişilik bir grupla çıkacağız sahneye. Türküler de olacak marşlar da biraz ağıt da" dedi.

Türkülerde umut ve barışın olacağını dile getiren Gürbüz, şunları söyledi: "Hiç de az ve yalnız değiliz. Her konser buluşmaları hepimize bunu yaşatıyor ve korkutuyor birilerini kuşkusuz bu da. Bizim umudumuz büyüdükçe küçüldüklerini görüyorlar. Biz ise birleştikçe daha güçlü olduğumuzu. Her toplantı bu nedenle benim için hep önemlidir Uğur Mumcu da bizi gene bir araya getirecek. Bize gülümsediğini hissedeceğiz."

ugur-mumcu-izmir-de-anilacak-971352-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol