birgün

10° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 09.08.2020 20:19

UKKSA, Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı’na verdi

UKKSA, Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı’na verdi

UKKSA (Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi) Knidos’un Sır’ı Sanat Festivali’nde bu yıl tema olarak ‘Bir İnsanlık Suçu: Kadına Yönelik Şiddet’i ele aldı.

Şubat ayından Ekim sonuna kadar Ulusal ve Uluslararası sanatçılarla etkinliklerini sürdüren UKKSA her yıl düzenlediği “Yaşam Boyu Onur Ödülleri“ ve açılış sergilerini 08 Ağustos 2020 Cumartesi günü gerçekleştirdi.

10. yıl ödül töreni UKKSA Art Direktörü Emine Özkarslıoğlu tarafından açılış konuşmasıyla başladı. Sunumunu Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Erman Immıch yaptığı törende Yaşam Boyu Onur Ödülü Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü’ye, UKKSA Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Metin ve ona eşlik eden CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar tarafından takdim edildi.

Canan Güllü ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada “Toplumsan sorgulama bilincinin önemi ile kadın sivil toplum örgütlerinin mücadeleci gücünü dile getirdi. İstanbul sözleşmesi kaldırılsın söyleminin ülkemizi kutuplaştırdığı bu günlerde bu ödülü her türlü haksızlığa karşı mücadele eden, feministler, aktivistler, özgür olmak için bedel ödeyen kadınlar adına alıyorum” dedi.

Daha sonra Kültür ve Turizm eski Bakanı Bahattin Yücel, Datça Belediye Meclis Üyesi ve Kent Konseyi Başkanı Hayriye Balkan ve Muğla CHP Milletvekili Suat Özcan ve Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar konuşmalarına devam ettiler. Gece Marmaris Promenad Orkestrası’nın verdiği güzel konser ile sonlandı.

Ertuğrul Ateş (Kişesel Resim Sergisi) Funda TARAKÇIOĞLU (Kişisel Heykel Sergisi) Ece KAZAN (Kişisel Seramik Segisi) Yener PINARBAŞ (Kişesel Resim Sergisi) ve Karma Sergiler 30 Eylül 2020 tarihine kadar UKKSA Datça - Yakaköy de izleyici ile buluşmaya devam edecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız