birgün

6° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 17.12.2020 11:57

Ukrayna'da belediye başkanı koronavirüsten hayatını kaybetti

Ukrayna'nın Harkiv kenti Belediye Başkanı Gennadiy Kernes, koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

Ukrayna'da belediye başkanı koronavirüsten hayatını kaybetti

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgını tüm hızıyla sürüyor. Ukrayna'nın Harkiv kenti Belediye Başkanı Gennadiy Kernes, (61) koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

Kernes'in eşi Oksana Gaysinskaya, belediye başkanının koronavirüsün yol açtığı sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. 2010 yılından bu yana Harkiv belediye başkanlığı görevini yürüten Kernes, ekim ayında yapılan seçimlerde yeniden seçilmişti.

2014'te silahlı saldırıya uğrayan belediye başkanı, tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşamını sürdürüyordu.

ÜLKEDE SON DURUM

Ukrayna'da son 24 saatte10 bin 622 kişide daha koronavirüs Kovid-19 tespit edildi. Ülkede toplam vaka sayısı 919 bin 704'e ulaştı. Ülkede virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 264 artarak toplamda 15 bin 744'e çıktı.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol