birgün

3° HAFİF YAĞMUR

Ukrayna: Rus güçlerinin Donetsk'e düzenlediği saldırıda 7 sivil öldü

Donetsk Valisi Pavel Kirilenko, Rusya'nın Donetsk'e bağlı Avdiyivka şehrine yönelik saldırısında 7 sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı.

DÜNYA 12.10.2022 14:26
Ukrayna: Rus güçlerinin Donetsk'e düzenlediği saldırıda 7 sivil öldü Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Rusya'nın ilhak ettiği Donetsk bölgesine bağlı Avdiyivka şehrine yönelik Rus güçlerinin düzenlediği saldırıda 7 sivilin yaşamını yitirdiği duyuruldu.

Donetsk Valisi Pavel Kirilenko, Telegram hesabından yaptığı yazılı paylaşımda, Rus güçlerinin bu sabah Avdiyivka şehrine yönelik füze saldırısı düzenlediğini bildirdi.

Saldırının şehrin merkezinde pazar yerine yapıldığını belirten Kirilenko, "Avdiyivka'nın sabah saatlerinde bombalanması sonucu en az 7 ölü ve 8 yaralı var. Ruslar, o sırada birçok insanın bulunduğu merkezde pazar yerini vurdu." ifadelerini kullandı.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol