birgün

16° PARÇALI AZ BULUTLU

Ukrayna sorusu, Chelsea'nin hocası Tuchel'i isyan ettirdi

Chelsea Teknik Direktörü Thomas Tuchel, kendisine sürekli kulübün sahibi Rus milyarder Roman Abramovich ve Rusya'nın Ukrayna'yı işgaliyle ilgili sorular soran muhabire kızdı.

SPOR 02.03.2022 09:55
Ukrayna sorusu, Chelsea'nin hocası Tuchel'i isyan ettirdi
Abone Ol google-news

İngiltere Lig Kupası Final maçında Liverpool ile karşı karşıya gelen Chelsea mücadeleden yneilgiyle ayrılmıştı.

Chelsea normal süresi ve uzatma devrelerinde gol sesi çıkmayan maçta Liverpool'a seri penaltı vuruşlarında 11-10'luk skor ile kaybetti. Chelsea teknik patronu Thomas Tuchel, basın toplantısı için gazetecilerin karşısına geçti.

Thomas Tuchel, kendisine Rusya'nın Ukrayna'yı işgaline ilişkin soru sormak isteyen gazeteciye, “Dinle, dinle, durmalısın. Ben politikacı değilim. Dürüst olmak gerekirse durmanız gerekiyor. Sadece söylediklerimi tekrar edebilirim ve aynı şeyleri söylemekten dolayı kötü hissediyorum çünkü hiç savaş yaşamadım.” dedi.

Tuchel, "Bunun hakkında konuşmak bile kendimi kötü hissettiriyor. Çünkü burada hiçbir şey yapmadan huzur içinde oturuyorum. Elimden gelenin en iyisini yapıyorum ama bana bu soruları sormayı bırakmalısın. Çünkü sana verecek cevabım yok.” ifadelerini kullandı.

Kendisine, Abramovic ve Chelsea’nin şu anki durumu hakkında ne düşündüğü sorulan Tuchel, oldukça sinirlendi ve masaya tokat attı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol