birgün

32° HAFİF YAĞMUR

DÜNYA 14.04.2021 16:48

Ukrayna ve Rusya'dan tatbikat

Ukrayna ordusu, Kırım'ın yakınlarında ‘saldırı püskürtme’ tatbikatı gerçekleştirdi. Rus donanması ise ABD savaş gemilerinin Karadeniz'e girişi öncesinde tatbikat başlattı.

Ukrayna ve Rusya'dan tatbikat

Donbass bölgesinde gerilim tırmanırken, Ukrayna ve Rusya’dan karşılıklı tatbikat açıklaması geldi.

Ukrayna ordusu Kırım yakınlarında ‘saldırı püskürtme’ tatbikatı gerçekleştirdi. Ukrayna’nın hemen ardından Rusya ise 2 ABD savaş gemisinin Karadeniz'e girişi öncesinde tatbikat başlattı.

Rus medyası, Kırım'da konuşlanmış Karadeniz donanmasından gemi, helikopter ve uçakların katıldığı tatbikatta yüzey ve hava hedeflerine ateş açılacağını belirtiyor.

UKRAYNA’DAN TANK VE PİYADE PÜSKÜRTME TATBİKATI

Ukrayna silahlı kuvvetleri, Kırım'ın sınırlarının yakınında tank ve piyade saldırılarını püskürtme tatbikatı düzenledi.

Ukrayna ordusu, savunma hattını yarma girişiminde bulunacak tankları ve piyade birliklerini geri püskürtmek için bugünkü askeri tatbikatta tankları ve topçu birliklerini kullandığını açıkladı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol