birgün

8° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 19.02.2020 16:25

Ulaş Bardakçı mezarı başında anıldı

THKP-C ve DEV-GENÇ önderlerinden Ulaş Bardakçı ölüm yıldönümünde Ankara Karşıyaka’daki mezarı başında anıldı

Ulaş Bardakçı mezarı başında anıldı

BirGün/Ankara

19 Şubat 1972 tarihinde İstanbul Arnavutköy'de katledilen THKP-C ve DEV-GENÇ önderlerinden Ulaş Bardakçı 48'inci ölüm yıldönümünde Ankara Karşıyaka Mezarlığı'nda mezarı başında anıldı.

Ankara Karşıyaka Mezarlığı önünde toplanan SOL Parti üyeleri, pankart eşliğinde Ulaş Bardakçı'nın mezarına yürüdü. “Mahir, Hüseyin, Ulaş, Kurtuluşa Kadar Savaş” , “Ulaş, Devrimci Yolumuzda Yaşıyor” sloganları atan SOL Parti’liler, Ulaş Bardakçı’nın mezarı başında, devrimci mücadelede kaybedilenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

KUCAKLAŞMAYA GELDİK

Bardakçı’nın mezarı başında yapılan konuşmada, “Bir kez daha Ulaş’a geldik, bir kez daha kucaklaşmaya geldik. Biz bugün buraya bir söz vermeye geldik. Devrimciler inandığı fikirler, düşler uğruna yaşarlar ve bu uğurda mücadele eder” denildi. Daha sonra, Mahir Çayan başta olmak üzere devrimci mücadelede yaşamını yitirenlerin mezarları da ziyaret edildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız