birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 11.06.2021 11:06

Ulaşım, kargo sektörü çalışanları ve kuryeler de aşı olabilecek

Şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafı da aşı programına dahil oldu. Koca, ilerleyen saatlerde yaptığı ikinci bir açıklamayla  kargo çalışanları ile kuryelerin de aşılanmaya başlayacağını bildirdi.

Ulaşım, kargo sektörü çalışanları ve kuryeler de aşı olabilecek

Sağlık Bakanı Koca, şehir içi ve şehirler arası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafının yarından itibaren aşı olabileceğini bildirdi.

Twitter'dan açıklama yapan Koca, "Şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafı da aşı programımıza dahil oluyor. Yarından itibaren aşılarını olabilirler" dedi.

11 Haziran Cuma saat 11:00 itibarıyla Türkiye'de uygulanan toplam aşı miktarı 32 milyon 453 bin 345 oldu.

KARGO ÇALIŞANLARI VE KURYELER DE AŞILANACAK

Koca, ilerleyen saatlerde yaptığı yeni bir açıklamayla kargo çalışanları ile kuryelerin yarından itibaren Covid-19 aşısı olabileceğini açıkladı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol