birgün

24° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 27.10.2017 14:25

Ulusal Yarışma'nın en iyileri belli oldu!

Ulusal Yarışma'nın en iyileri belli oldu!

KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Antalya Film Festivali’nden ulusal yarışmanın çıkarılmasının ardından, festivalin bu kategorisi birçok sinemacının öncülüğünde gerçekleştirilen Ulusal Yarışma, İstanbul'da Beyoğlu Sineması'nda dün akşam bir törenle gerçekleştirildi.

“Bir gün yine döneceğim o şehre” sloganıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreni dün akşam gerçekleştirildi. Hülya Uçansu, Kadir İnanır, Nihal Yalçın, Sarkis, Sevin Okyay ve Tayfun Pirselimoğlu, Tül Akbal Süalp, Okan Arpaç ve Ali Deniz Şensöz’den oluşan jürinin oylarıyla 7 dalda ödüller sahiplerini buldu.

'En İyi'ler belli oldu

Onur Saylak'ın yönetmenliğindeki 'Daha' filmi En İyi Film Ödülü'nü kazanırken, Onur Ünlü, 'Put Şeylere' filmiyle En İyi Yönetmen ödülünü elde etti.

Emre Yeksan ile Ahmet Büke'nin senaryosunu kaleme aldığı 'Körfez' filmi ise En İyi Senaryo dalında ödülü hak etti.

Daha filminde seyirciyle buluşan Hayat Van Eck ile Ahmet Mümtaz TaylanEn İyi Erkek Oyuncu ödüllerini alırken, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ise Kar filminde oynayan Hazar Ergüçlü'nün oldu.

Yıldırım Önal Anı Ödülü ise sinemamızın efsane ismi Ayşen Gruda'nın oldu.

Sinema Yazarları Derneği SİYAD jürisinin kararlaştırdığı 54. Ulusal Yarışma’da SİYAD Ödülü ise Ayşe Toprak'a verildi.

ulusal-yarisma-nin-en-iyileri-belli-oldu-373772-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız