birgün

7° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 23.09.2019 13:58

Uluslararası Çocuk Kitapları Kurulu'nun 2020 Onur Listesi Türkiye yazar adayı Çiğdem Sezer

Uluslararası Çocuk Kitapları Kurulu'nun 2020 Onur Listesi Türkiye yazar adayı Çiğdem Sezer

Uluslararası Çocuk Kitapları Kurulu'nun 2020 Onur Listesi'nin Türkiye adayları belli oldu. Çiğdem Sezer, Kamyon Kafe adlı çocuk romanıyla, IBBY'nin Türkiye temsilcisi olan Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD) tarafından "yazar dalında" Türkiye adayı gösterildi.

Usta yazar, Bir Şehrin Hatıra Fotoğrafları'ndan ile Orhon Murat Arıburnu Şiir Ödülü'nü, Dünya Tutulması (2005) ile Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü'nü, Juju Beni Unutma (2015) adlı çocuk romanıyla Kocaeli ODTÜ Okulları Çocuk Edebiyatı Ödülü'nü, Alfabeden Kaçan Harfler adlı çocuk şiirleri kitabıyla 2014 Türkan Saylan Sanat Ödülü'nü kazandı. Son olarak Küçük Şeyler Mevsimi (2016) ile 2017 Dağlarca Şiir Ödülü'ne değer görülmüştü.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız