birgün

23° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 25.06.2021 10:49

Uluslararası Film ve Müzik Festivali’ne büyük ilgi

Uluslararası Film ve Müzik Festivali’ne büyük ilgi

BirGün EGE

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin birincisini düzenlediği ‘İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali’ 21 Haziran Avrupa Müzik Günü'nde başladı. ‘İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali’ sanatseverleri her yıl İzmir'de buluşturacak. Festival için Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde tören düzenlendi.


Festival Düzenleme Kurulu Başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, yönetmenliğini sinema yazarı Vecdi Sayar‘ın üstlendiği festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteğinde, İzmir Fransız Kültür Merkezi, İtalyan Konsolosluğu, Macar Kültür Merkezi, Goethe Enstitüsü, Kültürlerarası Sanat Derneği ve İzmir Sinema Ofisi işbirliği ile düzenleniyor. Festival Yürütme Kurulu’nda Büyükşehir Kültür Sanat Daire Başkanlığı ve İzmir Sinema Ofisi çalışanları yer alıyor. Programın yarışma filmleri, Bakanlığın ve İzmir Valiliğinin özel izniyle akşamları Kültürpark’ta gösterilecek. Diğer bölümlerdeki filmler ise İzmir Sanat, Büyükşehir’in Basmane’deki yeni sanat mekânı Bıçakçı Han ve Fransız Kültür Merkezi’nde gösterilecek. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali 11 gün devam edecek. Etkinlik biletleri ücretsiz QR kod olarak www.kultursanat.bel.tr’den alınabilecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol