birgün

22° AÇIK

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali başvuruları başladı

22, Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali hazırlıkları başladı. Festival Başkanı Hüseyin Sıtkı, 26 Haziran - 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde yarışacak filmlerlerle ilgili son başvuru tarihlerine dikkat çekti.

AVRUPA 07.03.2022 00:26
Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali başvuruları başladı
Abone Ol google-news

BİRGÜN / FRANKFURT

22. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, bu yıl 26 Haziran - 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılacak. Kültürlerarası Transfer Derneği'nin düzenlediği festivalin başkanı Hüseyin Sıtkı, festival kapsamında gerçekleşecek uzun metrajlı, belgesel ve kısa film yarışmalarına başvuracak eserlere yönelik başvuru tarihleri ile yönetmeliklere dikkat çekti.

Bu yıl 22.ncisi düzenlenen Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali yarışmalarına başvurmak isteyenler, yarışmaya dair yönetmelik ve form bilgilerine festivalin internet sitesi https://www.turkfilmfestival.de adresinden ulaşabilecek.

Film başvuruları ise, https://filmfreeway.com/UluslararasiFrankfurtTurkFilmFestivali adresinden yapılabilecek.

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali Başkanı Sıtkı, film kategorilerine göre başvuru adresi ve tarihlerini şöyle sıraladı:

1. "10. Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması"

Başvuru adresi: basvuru-yarisma@turkfilmfestival.de
Son başvuru tarihi: 25 Mart 2022

2. “3. Ulusal Belgesel Film Yarışması”

Başvuru adresi: koordinasyon@ turkfilmfestival.de
Son başvuru tarihi: 31 Mart 2022

3. "14. Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması”

Başvuru adresi: kisafilm@ turkfilmfestival.de
Son başvuru tarihi: 31 Mart 2022

Yarışacak eserler Alman ve Türk sinemacılardan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Dereceye girecek filmlerin ödülleri ise sahiplerine festivalinin kapanış gecesinde takdim edilecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun