birgün

29° AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 07.12.2018 18:21

Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali başladı

TAKSAV tarafından bu yıl 7.si düzenlenen Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali başladı. İzmirliler 10 gün boyunca tiyatroya doyacak

Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali başladı

BİRGÜN / İZMİR

TAKSAV tarafından düzenlenen 7. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali başladı.17 Aralık’a kadar 10 gün sürecek festivalin bu yılki teması “Yaşamak” olarak belirlendi.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde, festival yürüyüş korteji ve sokak oyunları ile başlayan festivalin, TMMOB Mimarlık Merkezi’nde de açılış galası yapıldı.

CHP Parti Meclisi üyesi İlhan Cihaner'in açılış konuşması ile başlayan törende, Prof.Dr. Özdemir Nutku’ya emek ödülü, tiyatro sanatçısı Nevra Serezli’ye onur ödülü verilirken, festivalin temasına uygun olarak yaşamak ödülü de İzmir Halk Tiyatrosu’na layık görüldü.

TAKSAV’a ve İzmir Tiyatro festivaline büyük emek verdiği belirtilen ve bu yıl hayatını kaybeden Arslan Yalçın’da unutulmayarak açılış gecesinde anıldı ve gecenin özel ödülü verildi.

Açılışa CHP Milletvekili Selin Sayek Böke, eski CHP Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı ve CHP PM üyesi İlhan Cihaner, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu katıldı.

İzmir Merkez, Bergama, Karşıyaka, Buca, Gaziemir, Güzelyalı, Seferihisar, Konak, Karabağlar, Narlıdere, Bayramyeri ve Alsancak’taki 12 salonda, 3’ü yabancı olmak üzere toplam 27 oyunun oynanacağı festivalin yabancı konukları ise İran, Yunanistan ve Gürcistan olarak belirlendi.

izmir-tiyatro-festivali-yuruyus-korteji-ile-basladi-539659-1.

izmir-tiyatro-festivali-yuruyus-korteji-ile-basladi-539660-1.

izmir-tiyatro-festivali-yuruyus-korteji-ile-basladi-539637-1.

izmir-tiyatro-festivali-yuruyus-korteji-ile-basladi-539638-1.

izmir-tiyatro-festivali-yuruyus-korteji-ile-basladi-539639-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız