birgün

20° PARÇALI BULUTLU

GÜNEY 12.03.2020 12:54

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı iptal edildi

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında bu yıl yapılmayacak

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı iptal edildi

BirGün / Adana

Adana'da, 3-12 Nisan'da gerçekleştirilmesi planlanan Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nın, yeni tip koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında bu yıl yapılmayacağı açıklandı.

Adana Valiliğinde yapılan Portakal Çiçeği Karnavalı Festival Komitesi toplantısı, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Adana Ticaret Odası yetkilileri ve karnavalın fikir öncüsü Ali Haydar Bozkurt'un katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda, dünya genelinde birçok fuar, festival ve karnaval gibi insanların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğin yeni tip koronavirüs sebebiyle iptal edilmesi ele alındı.

Değerlendirmeler sonucu, 3-12 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilmesi plan karnavalın, uluslararası boyutu bulunması sebebiyle yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl yapılmaması kararına varıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol