birgün

5° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 09.04.2018 12:06

Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri sahiplerini buldu

Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri sahiplerini buldu

Gazeteci Yazar Ümit Kaftancıoğlu, öldürülüşünün 38. yıl dönümünde Bakırköy’de düzenlenen programla anıldı. Anma etkinlikleri kapsamında Kaftancıoğlu adına düzenlenen öykü yarışmasında Öznur Babur birinci oldu. Bu yılın onur ödülü ise öldürülen Gazeteci Metin Göktepe’nin annesi Fadime Göktepe’ye verildi.

TRT İstanbul Radyosu Prodüktörü, Gazeteci Yazar Kaftancıoğlu, öldürülüşünün 38. yıl dönümünde Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla anıldı. Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri ve Anma Etkinliğine, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, CHP İstanbul Milletvekilleri Zeynel Emre ve Ali Şeker, eski Milletvekili Süleyman Çelebi, Gazeteci Yazar Kadri Gürsel ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda Yalın Ses Yayınları tarafından Ümit Kaftancıoğlu adına 14. kez düzenlenen öykü yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Kaftancıoğlu, Kerimoğlu, Gürsel ve jüri adına Zeynep Aliye’nin açılış konuşmalarıyla başlayan anma etkinliğinde, Adnan Özyalçın, Mehmet Güler, Öner Yağcı, Zeynep Aliye, Enver Aysever, Feyza Akbulut Öner ve Hakan Cucunel’den oluşan seçici kurul tarafından ödüle layık bulunan öykü yazarlarına da ödülleri verildi. Ev adlı öyküsü ile Öznur Babur birinci seçilirken, Ertuğrul Özkeskin ikinci, Süleyman Savaş üçüncü oldu. Zeliha Ergün, Pelin Macit Kutlu, Mustafa Acet, Rasim Savak, Ramazan Güngör, Meriç Doruk ve Seyhan Aslan Hanotte de mansiyon ödülü aldı.

Anma etkinliğinde öldürülen Gazeteci Metin Göktepe’nin annesi Fadime Göktepe’ye de onur ödülü verildi. Etkinliğin sonunda Ender Balkır tarafından müzik dinletisi sunuldu. (ANKA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız