birgün

23° AZ BULUTLU

KADIN 01.07.2020 15:04

Umut Y. adlı erkek evli olduğu Gülsüm Y. adlı kadını öldürdü

Umut Y. adlı erkek, evlli olduğu Gülsüm Y.'yi ateşli silahla vurarak öldürdü

Umut Y. adlı erkek evli olduğu Gülsüm Y. adlı kadını öldürdü

Konya’da yaşayan inşaat işçisi Umut Y. evli olduğu Gülsüm Y.’yi öldürdü.

DHA'nın aktardığına göre, Samsun’da meydana gelen olayda, iddiaya göre Gülsüm Y. birkaç gün önce Trabzon’a gitti. Umut Y. ise telefonla ulaştığı Gülsüm Y.'yi tekrar Konya'ya dönmek için ikna etti. Trabzon’dan aldığı Gülsüm Y. ile birlikte Konya’ya doğru seyir halindeyken Y., evli olduğu kadını tabanca ile vurarak öldürdü.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Olayın ardından Kavak İlçe Jandarma Komutanlığı’na giderek teslim olan Umut Y., suçunu itiraf etti. Gülsüm Y.’nin cansız bedeni, Cumhuriyet Savcılığı’nın incelemesinin ardından Adli Tıp Morgu’na götürüldü. Otomobilde yapılan incelemede ise 7.65 mm çapında kurusıkıdan bozma tabanca ve mermi kovanı ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız