birgün

10° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 22.10.2021 13:56

Umut Yertutan istifa etti: Halk TV benim için bitti

Halk TV'de geçen Aralık ayında Ankara Haber Müdürü olarak göreve başlayan Umut Yertutan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ‘Halk TV benim için bitti’ dedi.

Umut Yertutan istifa etti: Halk TV benim için bitti

Halk TV Ankara haber müdürü Umut Yertutan görevinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Geçtiğimiz Aralık ayında göreve başlayan Yertutan neden istifa ettiğine ilişkin detay ise vermedi.

Twitter'dan açıklama yapan Yertutan, "'Bir kapı kapanır bir kapı açılır.' Önemli olan o kapıdan onurunla girip onurunla çıkmaktır.Yeni mecra yakın mı uzak mı bilemem.Çünkü Halk TV benim için bitti.Ama her an hazır olacağız.Yine en onurlu duruşumuzla tabi. Ve her daim asla umudumuzu kaymetmeden..." dedi.

UMUT YERTUTAN KİMDİR?

Umut Yertutan mesleğe 1994 yılında KANAL 6'da başladı. CTV, BRT, SKYTÜRK, ATV'de başbakanlık ve parlamento muhabirliği yaptı. En önemli mesleki deneyimini 12 yıl çalıştığı FOX TV'de yaşadı.

Cumhurbaşkanlığı muhabiri olarak çok önemli haberlere imza attı. FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini FOX TV ekranlarında canlı yayında Türkiye'ye duyuran isim oldu.

Son olarak Halk TV Ankara haber müdürü olarak mesleğini sürdürdü.