birgün

19° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 02.08.2020 16:11

Ünal: Yerel yönetimle hükümet uyumlu çalışınca ortaya güzel eserler çıkıyor

Maraş’ta AKP’li Göksun Beledisini ziyaret eden AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Yerel yönetimlerle hükümet bir arada çalıştığı zaman, ortaya son derece güzel eserler çıkıyor" dedi.

Ünal: Yerel yönetimle hükümet uyumlu çalışınca ortaya güzel eserler çıkıyor

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Maraş’a giderek Göksun Belediyesi’nin yeni hizmet binasını beraberindeki heyetle ziyaret etti.

Burada AKP’li Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın ve AKP Göksun İlçe Başkanı Mustafa Akgül ile diğer ilgililer tarafından karşılanan Ünal, bir süre binada inceleme yaptı.

Mahir Ünal, Rabia Parkı'ndaki lavanta bahçesini de gezdi. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Ünal, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven'in deneyimlerini kendilerinin de desteğiyle birleştirerek güzel çalışmalar yaptığını ifade ederek, “Yerel yönetimlerle hükümet bir arada çalıştığı zaman, ortaya son derece güzel eserler çıkıyor” dedi.

‘HER YER EŞİT ORANDA GELİŞİYOR’

Ünal şu ifadeleri kullandı:

“Bundan 6 yıl önce her ilçe kendi başının derdindeydi. Ne zaman ki Büyükşehir Kanunu'nu çıkardık ne zaman ki büyükşehrin kaynaklarını bütün ilçelerle paylaştık şimdi her yer eşit oranda gelişiyor. Lavanta ile Afşin'in ismi tüm Türkiye'de de duyuluyor. İnsanlar da lavanta festivalini takip ediyorlar. Bu bir ekip çalışmasıyla oluyor. Vatandaşlarımızdan bir ricam var; Allah aşkına taş üstüne taş koymayan, bu şehre, bu ilçeye hiçbir faydası dokunmamış dedikodudan, iftiradan, yalandan başka bir şey bilmeyen, klavyenin arkasına saklanıp 'sen çivi mi çaktın', 'ey milletvekilleri siz ne yapıyorsunuz' diye sabah akşam bütün bu yapılan hizmetleri görmezden gelip adeta yapılan bütün bu hizmetlere karşı savaş açanlara karşı benim vatandaşlarımdan tek bir isteğim var; hakkı, hakikati, yapılanı savunmak.”

Ünal’ın ‘uyumlu çalışma’ sözleri, CHP’li belediyelerin koronavirüs sürecinde yurttaşlarla dayanışma faaliyetlerinde bulunmak için düzenlediği bağış kampanyalarının, AKP iktidarı tarafından engellenmesini akıllara getirdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız