birgün

18° AÇIK

BİRGÜN EGE 15.09.2020 15:35

ÜNİBEL işçilerinden grev kararı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yalıtım işlerini yapan ÜNİBEL A.Ş.'de çalışan işçiler, yeni toplu iş sözleşme sürecinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle grev kararını işyeri binasına astı.

ÜNİBEL işçilerinden grev kararı

BİRGÜN EGE

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yalıtım işlerini yapan ÜNİBEL A.Ş.'de çalışan işçiler, yeni toplu iş sözleşme sürecinde anlaşılamaması nedeniyle Çankaya'da yer alan ÜNİBEL binasına grev kararını astı.

DİSK Sosyal İş Sendikasında örgütlü ÜNİBEL şirketinde çalışan işçiler, "eşit işe eşit ücret" taleplerini açıkladı.

İş yeri temsilcisi Hıdır Çelik yaptığı açıklamada, "Şirketimiz DİSK Sosyal İş Sendikasında örgütlü 29 üyesinin 20'si hâlihazırda 98, 10 TL, kalan 9 kişi ise 102 TL günlük yevmiye ücreti ile çalışmaktadır. 5 grup olan şirkette işveren 4 gruba yüzde 17 dilimlik bir zam uygularken bir gruba ise yüzde 12 dilimlik uyguladı. Bazı sosyal haklarına yüzde 17, bazılarına ise yüzde 10 civarında bir teklif sunmuştu. Oysa bizim talebimiz yeni imzalanan sözleşmelerde, diğer şirketlerdeki benzer iş yapan, çalışan arkadaşlarımızla aynı ücreti almaktır" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız