birgün

22° AÇIK

EĞİTİM 24.05.2020 13:46

Üniversite öğrencileri sınavlarda mazeret hakkı istiyor

İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileri, "Sınavlar için teknik sorun yaşansa dahi ikinci sınav hakkının tanınmayacak olmasına" itiraz etti

Üniversite öğrencileri sınavlarda mazeret hakkı istiyor

YÖK'ün üniversitelerde dönem sonu sınavları ile bu eğitim ve öğretim yılına ait diğer sınavların yüz yüze gerçekleştirilmeyeceğini açıklamasının ardından, İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileri, "Sınavlar için teknik sorun yaşansa dahi ikinci sınav hakkının tanınmayacak olmasına" itiraz etti.

Sosyal medya üzerinden itirazlarını dile getiren öğrenciler, "Sınavlarda mazeret hakkımızın olmasını istiyoruz, sesimize kulak verin" çağrısı yaptı.

Öğrenci Sendikası Twitter hesabından yapılan çağrıda, "İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileri, sınavlar için teknik sorun yaşansa dahi 2. sınav hakkının tanınmayacak olmasına itiraz ediyor. Sınavlarda mazeret hakkımızın olmasını istiyoruz, sesimize kulak verin" denildi.

universitelerde-sinavlar-icin-teknik-sorun-yasansa-dahi-ikinci-sinav-hakkinin-taninmayacak-olmasina-itiraz-edildi-735556-1.

ÜNİVERSİTEDE SINAVLAR NASIL YAPILACAK?

Üniversitelerde sınavların dijital imkanlar veya ödev, proje gibi alternatif yöntemler uygulanarak yapılacağı kaydedildi.

YÖK'ten yapılan açıklamada, "Üniversitelerde dönem sonu sınavları ile bu eğitim ve öğretim yılına ait diğer sınavlar, yüz yüze gerçekleştirilmeyecek. Üniversitelerde sınavlar, dijital imkanlar veya ödev, proje gibi alternatif yöntemler uygulanarak yapılacak" denildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız