birgün

23° AZ BULUTLU

Üniversite öğrencisi Yağmur Sönmez, ailesi yargı mensubu olan Murat Bayırköylü tarafından katledildi

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Muhittin Bayırköylü ile hâkim İsmihan Bozan’ın oğlu Murat Bayırköylü, Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencisi Yağmur Sönmez’i AVM otoparkında katletti. Murat Bayırköylü, daha sonra kendini de öldürdü.

KADIN 20.03.2022 14:16
Üniversite öğrencisi Yağmur Sönmez, ailesi yargı mensubu olan Murat Bayırköylü tarafından katledildi
Abone Ol google-news

İstanbul Bakırköy’de bir AVM’nin otoparkında kadın cinayeti yaşandı.

Cumhuriyet Başsavcı Vekili Muhittin Bayırköylü ile hâkim İsmihan Boza’nın çocuğu ve kendisi de hukuk öğrencisi olan Murat Bayırköylü, 18 Mart’ta Yedipete Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde öğrenim gören 21 yaşındaki Yağmur Sönmez’i telefonla arayarak 'son kez görüşmek istediğini' söyledi.

Murat Bayırköylü buluştuğu Yağmur Sönmez’i Ataköy’deki bir AVM’nin otoparkına götürdü. Birkaç dakika sonra otomobilden peş peşe silah sesleri geldi. Yanındaki pompalı tüfekle önce Yağmur Sönmez’i başından vuran Bayırköylü, daha sonra da tüfekle kendisini öldürdü. AVM’deki güvenlikler durumu hemen polise ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Sağlık ekipleri Murat Bayırköylü’nün olay yerinde hayatını kaybettiğini, Yağmur Sönmez’in ise yaşadığını belirledi. Ancak ambulansla hastaneye kaldırılan Yağmur Sönmez buradaki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

OKULUNDAN AÇIKLAMA

Yağmur Sönmez’in öldürülmesinin ardından, öğrenim gördüğü Yeditepe Üniversitesi bir açıklamada bulundu.

Açıklamada, “Sevgili öğrencimiz Yağmur Sönmez yaşamdan kopartıldı. Üzüntümüz çok derin. Kadına yönelik her türlü şiddetin ve cinayetlerin durdurulması tüm insanlığın mücadelesi olmalıdır. Sevgili Yağmur’un hatırası her zaman bizimle yaşayacak” denildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol