birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 02.05.2019 12:44

Üniversite yemekhanelerine ‘Ramazan’ müdahalesi

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde ve Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde Ramazan ayında öğlen yemeği çıkmayacağı açıklandı. Talebe bağlı olarak da ‘iftar yemeği’ çıkacağı öğrencilere duyuruldu. Ramazan ayının yaklaşmasıyla üniversitelerde yapılan değişik uygulamalar tepki çekti. Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde öğrencilere yapılan duyurular ile Ramazan ayı boyunca öğlen yemeğinin çıkmayacağı ve yemek için ödeme yapan öğrencilerin iptal ettirmediği takdirde paralarının […]

Üniversite yemekhanelerine ‘Ramazan’ müdahalesi

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde ve Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde Ramazan ayında öğlen yemeği çıkmayacağı açıklandı. Talebe bağlı olarak da ‘iftar yemeği’ çıkacağı öğrencilere duyuruldu.

Ramazan ayının yaklaşmasıyla üniversitelerde yapılan değişik uygulamalar tepki çekti. Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde öğrencilere yapılan duyurular ile Ramazan ayı boyunca öğlen yemeğinin çıkmayacağı ve yemek için ödeme yapan öğrencilerin iptal ettirmediği takdirde paralarının yanacağı açıklandı.

Konu ile ilgili üniversite yönetimi ile konuşan OdaTV, yetkililerin geçen yıl Ramazan ayında 50’den az kişi öğlen yemeği talebinde bulunduğu için bu yıl üniversite yönetiminin yemek çıkarmadığını aktardı.

Tüm yemekhanelere Ramazan ayında öğlen yemeği verilmeyeceği şeklindeki yazılar asılması sonrasında, öğrencilerin nasıl yemek talebinde bulunacağı şeklindeki soruya, üniversitedeki yetkililerden yanıt gelmedi.

Bir diğer uygulama da Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde yapıldı. Üniversite yönetimi öğlen yemeğini Ramazan ayı boyunca kaldırırken ‘iftar yemeği’ çıkaracağını öğrencilere duyurdu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız