birgün

8° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 16.09.2019 10:42

Ünlü oyuncu Huffman 14 gün hapis cezası aldı

Ünlü oyuncu Huffman 14 gün hapis cezası aldı


Türkiye’de 'Umutsuz Ev Kadınları' (Desperate Housewives) dizisiyle tanınan Felicity Huffman, ABD’nin en büyük eğitim skandalı olarak anılan olayda hâkim karşısına çıktı.

Sputnik'te yer alan habere göre; Suçunu kabul eden Huffman, skandal nedeniyle ilk ceza alan kişi oldu.

Huffman; 14 gün hapis cezasının yanı sıra 250 saat kamu hizmeti yapacak ve 30 bin dolar para cezası ödeyecek.

KIZINDAN ÖZÜR DİLEDİ

Mahkemede üzgün olduğu gözlenen oyuncu, “Korktum, aptallık ettim, hatalı davrandım” derken, üniversiteye tek başına gireceğine yeterince güvenmediğini düşündüğü için kızından da özür diledi.

'ABD'nin en büyük eğitim sahtekârlığı' olarak anılan olayda, aralarında ünlü yıldızların da olduğu 51 kişi, çocuklarının ülkenin seçkin üniversitelerinde eğitim almalarını sağlamak için milyonlarca dolar rüşvet vermekle suçlanıyordu.

Boston eyaletindeki federal mahkeme kayıtlarına göre, 2011-2019 döneminde söz konusu aileler çocuklarının Yale, Georgetown, Stanford ve Güney California Üniversitesi gibi okullara kabul edilmesi için bir danışmanlık firmasına toplam 25 milyon dolar ödeme yaptı.

Felicity Huffman, kızının üniversiteye giriş sınav sonuçlarının düzeltilmesi karşılığında 15 bin dolar ödediğini doğrulamıştı.

Suçlama yöneltilen 51 kişiden 10 velinin daha suçunu itiraf etmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız