birgün

12° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 02.03.2021 16:42

Unutulan ancak yaşanmaya devam eden bir hikaye: Düzlükotu kitabı raflarda

Emek Servi ve Burak Candan’ın birlikte kaleme aldığı ilk eser olan Düzlükotu, raflardaki yerini alarak okurla buluştu. Eser, iç içe geçen hikayeleriyle derin bir serüven sunarken, okuyucularını içsel bir yolculuğa çıkarıyor.

Unutulan ancak yaşanmaya devam eden bir hikaye: Düzlükotu kitabı raflarda

Kitapseverlerle buluşan ve Emek Servi ve Burak Candan’ın ortak kaleme aldığı Düzlükotu, geçmişle gelecek arasında farklı bir bütünlük sunuyor.

Eser, okurlara zamanın ve hayatın değişmez bilinmeyenlerini, kendi hikayelerinde keşfetmeleri için işaretler bırakıyor. Kurgusal bir fikir ustasının sözleriyle renklenen kitap dört bölümden oluşuyor.

Birinci bölümde kitap karakterleri Düzlükotu ve Oysukayı’nın hikayelerinden bahsedilirken, ikinci ve üçüncü bölüm denemelerden oluşuyor. Son kısımda yer alan hikayede ise okurları, içerisinde kaybolacakları bir döngü bekliyor.

Yazar Emek Servi, kitaplarıyla ilgili, "Ağaçlardan kuşlara, yollardan içimize varan sevinçlere ve üzüntülere, hepsi birbirine ve bize ait. En mahzun hallerimiz yakın bir sevinci de içinde taşır. Her şey dengede olsa dahi bazen bunu unutmak da oyunun bir parçasıdır. Ufak bir sarsıntıda sağa sola çarpar ve zorlu soruların içine düşeriz. Bu kitabı hepimizin hikayelerine dokunan bir andaç olması umuduyla yazdık. En zorlu sorularımızın dahi geçmişte sorulanlardan pek farklı olmadığını anlattığımız kitapta, kendinizi zamanın ve hayatın hiç değişmeyen köşe taşlarında bulabilirsiniz" sözlerini dile getirdi.

unutulan-ancak-yasanmaya-devam-eden-bir-hikaye-duzlukotu-kitabi-raflarda-847755-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol