birgün

16° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 25.07.2021 19:00

Urfa'da baraj göletine giren iki genç boğuldu

Urfa'nın Bozova ilçesinde Atatürk Barajı göletinde akıntıya kapılan ve yurttaşların yoğun çabaları ile sudan çıkartılan 2 genç, kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetti.

Urfa'da baraj göletine giren iki genç boğuldu

Urfa'nın Bozova ilçesine bağlı Yaslıca kırsal Mahallesi yakınlarında serinlemek için Atatürk Barajı göletine giren Ömer Faruk Zamu (19) ve İbrahim Erenbuğ (16) akıntıya kapılarak suya gömüldü.

Yakınlarının bağrışmalarını duyanlar, suya atlayıp gençleri bulmak için zamanla yarıştı.

Kısa sürede bulunan gençler, insan zinciri oluşturularak sudan çıkartıldı. Olay yerine çağrılan ambulanslarla Bozova Devlet Hastanesine kaldırılan gençler, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Gençlerin cansız bedenleri otopsi için morga kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol