Uşak'ta bir tekstil deposunda akşam saatlerinde çıkan yangına çok sayıda itfaiye müdahale ediyor. Yangın bölgesinde açıklamalarda bulunan Vali Turan Ergün, yangına 20’ye yakın itfaiye aracının müdahale ettiğini bildirdi. Ergün, herhangi bir can kaybı yaşanmadığını söyledi.

Uşak'ta tekstil deposunda yangın: "20'ye yakın itfaiye aracı ve arazözle müdahale ediliyor"
Fotoğraf: AA

Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesi'nde bir tekstil deposunda henüz belirlenmeyen nedenle yangın çıktı.

İhbar üzerine olay yerine 112 Acil Sağlık, jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Kısa sürede büyüyen yangına ekiplerce müdahale ediliyor.

Yangına, iş makineleriyle yıkılan alanlardan ekipler müdahalede bulunurken depoların iç kısmında yükselen alevlere de beton mikserleriyle çatıdan yıkılan bölümlerden su bırakılıyor.

Olay yerine gelen Vali Turan Ergün, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Fahri Semiz ve Uşak Belediyesi İtfaiyesi Müdürü Kudret Aydın'dan bilgi aldı.

Fotoğraf: AAFotoğraf: AA

VALİ ERGÜN: HERHANGİ BİR CAN KAYBI YOK

Depoda elyaf ağırlıklı tekstil ürününün bulunduğunu belirten Ergün, "Yanan kısım depo kısmı. Allah'tan içeride kimse yoktu. Çalışan da yoktu. Herhangi bir can kaybı yok. Tek sevinç noktamız can kaybının olmaması. O teselli kaynağımız. Şu anda yangın devam ediyor. 20'ye yakın itfaiye aracı, arazöz müdahale ediyor. Biraz rüzgar da var. Rüzgar da körüklüyor. Yangını kontrol altına almak için uğraşıyoruz. Özellikle maddelerin yanıcı olması işimizi zorlaştırıyor. Müdahale yapılıyor şu anda" diye konuştu.

Uşak Valisi Turan Ergün (sol 3) / Fotoğraf: AAUşak Valisi Turan Ergün (sol 3) / Fotoğraf: AA

"HERHANGİ BİR YERE SIÇRAMA RİSKİ YOK"

Yangının depoların iç kısmında devam ettiğini anlatan Vali Ergün, "Yangın her taraftan kontrol altında ama dış kontrol. İçeride tabii elyaf olduğu için bir de çatılar da kapalı olduğu için arkalardan açarak müdahale ediyorlar. Oradan da müdahale zor. Ama şu an gördüğümüz kadarıyla yangının etrafta herhangi bir yere sıçrama riski yok" dedi.

(AA)