birgün

7° KAPALI

GÜNCEL 26.03.2020 11:04

Üsküdar'da bariyerlerin arkasına saklanıp balık tutmak isteyen kişi zabıtaya yakalandı

Koronavirüs salgınına karşı tüm uyarılara rağmen Üsküdar Sahili'ni doldurarak balık tutanlara dün itibariyle yasak geldi. Yasağa rağmen bariyerlerin arkasına saklanıp balık tutmaya çalışan bir kişi ise zabıtaya yakalandı

Üsküdar'da bariyerlerin arkasına saklanıp balık tutmak isteyen kişi zabıtaya yakalandı

Üsküdar Belediyesi ve Üsküdar Kaymakamlığı koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapmasında ilçe sınırları dahilinde balık tutulmasını geçici süreyle yasakladı. Yasağa karşı ilginç bir yöntem bulan şahıs ise zabıtaya pes dedirtti.

İstanbul'da Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs salgınına karşı evde kalınması uyarılarına uymayarak sahillerde balık tutmaya devam eden yurttaşlara karşı Üsküdar Belediyesi ve Kaymakamlığı ortak kararıyla ilçe sınırları dahilinde balık tutmak geçici süreyle yasaklandı.

Yasağı uymayan kişiler için belediye zabıta ekipleri sahillerde gün boyu denetim yapıyor. Ekiplerin bugün yaptığı denetimde ise ilginç bir olaya rastladı. Bariyerlerin arkasına saklanan bir kişi balık tutmaya devam etti. Ekipler şahsı uyararak sahilden uzaklaştırdı.

İHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız