birgün

8° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

KÜLTÜR SANAT 01.06.2016 09:04

Ustaların izinde ‘Aydın Edebiyat Günleri’

Ustaların izinde  ‘Aydın Edebiyat Günleri’

Edebiyatımızın üç büyük ustası Nâzım Hikmet, Orhan Kemal, Ahmet Arif’i buluşturan 'Aydın Edebiyat Günleri' bugün başlıyor. Üç gün sürecek olan ve Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte söyleşiler, konser ve tiyatro oyunları yer alacak. Bugün Yıldız Kenter Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda 19.00’da açılışı gerçekleştirilecek etkinlikte bu yıl 10. ölüm yıldönümü nedeniyle yazar Duygu Asena’yı anan 'Bu Kadının Adı Duygu' adlı sergi açılacak. Açılışta Mehtap Meral ve Pelin Batu’nun bir dinletisi yer alacak. Dinletide Mehtap Meral; Nâzım Hikmet, Gülten Akın, Ataol Behramoğlu, Orhan Veli, Turgut Uyar, Sabahattin Ali, Cahit Sıtkı Tarancı ve Füruğ Füruhzad’ın şiirlerinden bestelenen şarkıların yanı sıra, kendi yapıtlarını da seslendirecek. Pelin Batu da kendi şiirlerini okuyacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız