birgün

4° PARÇALI BULUTLU

Uykusuz'dan 'Isparta' kapağı

YAŞAM 08.02.2022 21:58
Uykusuz'dan 'Isparta' kapağı
Abone Ol google-news

Haftalık mizah ve karikatür dergisi Uykusuz, bu haftaki kapağında günlerce elektrik verilemeyen Isparta ile açıklamalarıyla gündem olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'e yer verdi.

Dergi, "90 saat boyunca elektrik kesintisi yaşanan Isparta'da, 70 yaşındaki Ramazan Nazlı yalnız yaşadığı evde ölü bulundu. Enerji Bakanı Fatih Dönmez, yaşanan kesintiye ilişkin, "Hakkınızı helal edin" dedi." notuyla bir cenaze törenini resmetti.

Karikatürde Bakan Dönmez'in elektrik kesintisi nedeniyle soğuktan donarak ölen vatandaşın cenaze törenine gelerek "helal olsun" dediği görülüyor.

Dönmez, Isparta'da günler süren elektrik kesintisi sonrasında "Anlayışınız, sabrınız için teşekkür ediyoruz, hakkınızı helal edin, birkaç gün enerjisiz kaldınız," demişti.

uykusuz-dan-isparta-kapagi-978334-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun