birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Uysal'dan Erdoğan'a: 'Kontrollü' bir gerilim planlıyorsanız, yemezler

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan'la ilgili "Bir gece ansızın gelebiliriz" sözlerine tepki gösterdi. Uysal, "Danışıklı bir dövüş planlıyorsanız yemezler" dedi.

GÜNCEL 04.09.2022 19:24
Uysal'dan Erdoğan'a: 'Kontrollü' bir gerilim planlıyorsanız, yemezler
Abone Ol google-news

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunanistan açıklamalarını değerlendirdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Uysal, "Danışıklı bir dövüş planlıyor, seçim öncesi muhalefeti 'vatan haini' yaftasına matuf hale getirmek, sesini kesmek ve gücünüzü pekiştirmek için Ege'nin karşı kıyısı ile 'kontrollü' bir gerilim planlıyorsanız, yemezler!" dedi.

Erdoğan, Türkiye'nin F-16'larına S-300 sistemlerinden kilit attığı belirtilen Yunanistan'a, "Vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Bir gece ansızın gelebiliriz" diye seslenmişti.

Uysal, Twitter'dan yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Kim ister Erdoğan gitsin? Yunanistan, Erdoğan gitsin ister mi mesela? Hayır! Ya sapını, çöpünü bertaraf ettiğimiz, sakini rahat etsin diye tampon bölgesi olmaya razı geldiğimiz Avrupa? Ya, asırlardır sıcak deniz hayaline, Suriye’de bu iktidarın yaptığı yanlışlarla ulaşan Rusya? Ya, yıllardır devlet hayalî kurup AKP sayesinde Suriye kuzeyinde bir devlete kavuşan PKK?

Peki ya Körfez sermayesi? Kişisel ilişkileri nedeniyle imtiyazlar, hatta adeta kapitülasyonlar verdikleri Körfez ülkeleri? Kaşıkçı davası gibi davalarda dosyaları devrederek egemenlik haklarımızı çiğnemelerine sebep “gizli” ilişki kurdukları Suudi ailesi? Peki, ellerinde Erdoğan ve ailesine ait onlarca dosya ve belge ile kâh politika değiştirten kâh tutuklulukları kaldırtan, ortağı olduğumuz projelerden çıkarıp daha azına razı edecek kadar bu iktidar karşısında “eli kuvvetli” ABD?

Bir de uyarı yapalım; danışıklı bir dövüş planlıyor, seçim öncesi muhalefeti “vatan haini” yaftasına matuf hale getirmek, sesini kesmek ve gücünüzü pekiştirmek için Ege’nin karşı kıyısı ile “kontrollü” bir gerilim planlıyorsanız, yemezler!”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol