birgün

5° KAPALI

Uyuşturucuyla mücadele derneği müdürüne, uyuşturucu ticareti yapmaktan verilen ceza onandı

Ankara'da birçok kadının, savcılığa giderek UBAM Genel Müdürü İsmail Karakaş'ın kendilerine uyuşturucu hap verdiğini belirterek şikayet etmesinin ardından başlatılan soruşturmada, Karakaş'ın çantasının gizli bölmelerinde eroin bulundu. Yargıtay 10. Ceza Dairesi, "Uyuşturucu madde ticareti yapma" suçundan hüküm giyen Karakaş'a verilen 12 yıl 6 ay hapis cezasını onadı.

GÜNCEL 05.12.2022 10:13
Uyuşturucuyla mücadele derneği müdürüne, uyuşturucu ticareti yapmaktan verilen ceza onandı
Abone Ol google-news

UBAM Genel Müdürü İsmail Karakaş hakkında, birden fazla kadın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına giderek, "kendilerine uyuşturucu hap verdiği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine Başsavcılık tarafından yapılan soruşturma ve alınan mahkeme kararıyla birlikte Karakaş'ın işyeri ve otomobilinde arama yapıldı.

Sabah'ın haberine göre; yapılan aramalarda, Karakaş'ın çantasının gizli bölmelerinde ayrı ayrı poşetlenmiş kullanıma hazır 36 adet "beste" tabir edilen eroin, yeşil ve kırmızı reçete ile satılan 117 adet çeşitli ilaç ile farklı kişilerin kimlikleri bulundu. İşyerinde yapılan aramalarda ise, masasının altında bant ile yapıştırılmış ses kayıt cihazı çıktı.

"UYUŞTURUCU MADDE TİCARETİ YAPMA" SUÇUNDAN DAVA

Bunun üzerine İsmail Karakaş çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. UBAM Genel Müdürü Karakaş hakkında 2016 yılında Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "Uyuşturucu madde ticareti yapma" suçlamasıyla dava açıldı. Karakaş, mahkemede üzerine atılı suçları işlemediğini savundu. Mahkeme heyeti, Karakaş'a "Uyuşturucu madde ticareti" yapma suçundan ele geçirilen maddelerin bir kısmının eroin olması dolayısıyla 12 yıl 6 ay hapis cezası verilmesine hükmetti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol