birgün

26° AZ BULUTLU

TEKNOLOJİ 02.07.2019 12:42

Uzaydan çekilen Dünya görüntüleri

NASA, dünyanın güzelliğini ve harikasını gözlemlemek için yayınladığı Dünya isimli serisiyle 4,5 milyar yıllık bir gezegenin hikayesini anlatıyor Raikoke patlıyor Kuzeybatı Pasifik Okyanusu’ndaki Okhotsk Denizi’ndeki Kuril Adaları zincirinin merkezine yakın, ıssız bir volkanik ada olan Raidoke’nin patlama anı uzaydan görüntülendi. Adanın adı Ainu dilde, “cehennem” anlamına gelmektedir. Siklonik Fırtına Vayu Çok şiddetli siklonik fırtına Vayu, […]

Uzaydan çekilen Dünya görüntüleri

NASA, dünyanın güzelliğini ve harikasını gözlemlemek için yayınladığı Dünya isimli serisiyle 4,5 milyar yıllık bir gezegenin hikayesini anlatıyor

Raikoke patlıyor

Kuzeybatı Pasifik Okyanusu’ndaki Okhotsk Denizi’ndeki Kuril Adaları zincirinin merkezine yakın, ıssız bir volkanik ada olan Raidoke’nin patlama anı uzaydan görüntülendi. Adanın adı Ainu dilde, “cehennem” anlamına gelmektedir.

Siklonik Fırtına Vayu

Çok şiddetli siklonik fırtına Vayu, Haziran ayında Hindistan’da orta derecede hasara yol açtı. Fırtınanın Hindistan’a doğru ilerleyişi uzaydan görüntülendi.

Grönland buzulu

Batı Grönland’daki Jakobshavn Buzulu, dünyanın en hızlı hareketli buzulu olmasıyla ünlüdür.

Çamur püsküren tarla

29 Mayıs 2006’da, Doğu Java’da bir gaz arama kuyusunun yanındaki bir pirinç tarlasından sıcak çamur ve gaz fışkırmaya başladı. On yıldan uzun bir süre geçmesine rağmen Lusi çamur akışı Endonezya’da devam ediyor.

Hindistan’da su sıkıntısı

Hindistan genelinde insanlar kritik kuraklık koşulları ve su kıtlığı ile karşı karşıya. 25 Haziran 2019 itibariyle, ülke rezervlerinin yaklaşık yüzde 65’i kurudu.

Venüs

Ay’ın yanı sıra, Venüs, gece gökyüzümüzde gözlemlenebilecek en parlak doğal güneş sistemi gövdesidir. Venüs, Dünya’nın ufkunda, birkaç ay boyunca “akşam yıldızı” olarak görülebilir

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız