birgün

24° AÇIK

ARŞİV 16.09.2006 13:43

Uzman doktorlara 'yanlış ameliyat' dayağı

MARDİN nin Kızıltepe ilçes

MARDİN nin Kızıltepe ilçesinde hasta yakınları 2 uzman doktoru dövdü. Koçhisar Mahallesi'ndeki özel bir tıp merkezine gelen Zerga Yaman'ın yakınları olan 6 kişi, Kadın Hastalıkları Uzmanı Doktor Aziz Batı ve Genel Cerrahi Uzmanı Doktor Tamer Atay'ı sopalarla dövdü. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı. Dr. Batı, hasta muayenesi yaparken bir grubun saldırdığını belirtirken, eşi Zerga Yaman'a yanlış ameliyat yapıldığını ve bu nedenle yakınlarının doktorları dövdüğünü belirten Musa Yaman, "Eşimde ameliyat sonrası kangren tehlikesi oluştu. Yakınlarım da bunu duyunca sinirlenip doktorları dövmüş" dedi. Fereç Çobanoğlu

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız