‘Uzun Kulak’ çocuklar için raflardaki yerini aldı

01.02.2019 15:00 BİRGÜN KİTAP
Anıl Basılı’nın yazdığı, Pelin Turgut’un resimlediği ‘Uzun Kulak’, çocuklar için Büyülü Fener Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Tanıtım bülteninden “Düğmeler, kumaş parçaları, atılmış kutular, renkli iplikler… Elimizdeki malzemeler bir oyuncağa dönüşürken, ortaya çıkan oyuncak da bizi yeni duygulara, dostluklara, keşiflere doğru dönüştürür… Fabrika yapımı bir oyuncağın üstünde, çocuk sağlığına uygun olduğunu gösteren bir belge olmalıdır… […]

Anıl Basılı’nın yazdığı, Pelin Turgut’un resimlediği ‘Uzun Kulak’, çocuklar için Büyülü Fener Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Tanıtım bülteninden

“Düğmeler, kumaş parçaları, atılmış kutular, renkli iplikler… Elimizdeki malzemeler bir oyuncağa dönüşürken, ortaya çıkan oyuncak da bizi yeni duygulara, dostluklara, keşiflere doğru dönüştürür… Fabrika yapımı bir oyuncağın üstünde, çocuk sağlığına uygun olduğunu gösteren bir belge olmalıdır… Ellerimizle yaptığımız oyuncaklarda ise böyle bir uyarıya gerek yoktur… Çünkü el yapımı oyuncak, hayal dünyamızın ürünü olduğu için doğası gereği güven vericidir… Anıl Basılı’nın öykü kitabında, bir oyuncağın sıcaklığıyla, etrafında dönen dünyaları bir güneş gibi nasıl ısıttığını, hayat verdiğini okuyacaksınız”

Anıl Basılı hakkında

1991 yılında İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunu. Balino ve Melodi isimli iki çocuk kitabı var.