birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 17.06.2020 09:22

Vaka sayılarındaki artış devam ediyor: Gözler Bilim Kurulu toplantısında

Ülkede 1 Haziran'dan itibaren başlayan ‘normalleşme’ sürecinde artan vaka sayıları nedeniyle gözler saat 17.00'de başlayacak olan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında

Vaka sayılarındaki artış devam ediyor: Gözler Bilim Kurulu toplantısında

Hükümetin halk sağlığı yerine ekonomik kaygılarla başlattığı ‘normalleşme’ sürecinde vakalar artış göstermeye devam ediyor. 1 Haziran'da 827 olan günlük vaka sayısı dün bin 467 olarak açıklandı.

Vaka sayısındaki artışın bu hafta içinde 2 binli rakamlara ulaşacağı düşünülüyor, bunu aşması durumunda da yeni önlemlerin alınması gündemde.

16 Mayıs’ta bin 610 olan günlük vaka sayısı normalleşme sürecinin başladığı 1 Haziran’da 827’ye kadar düşmüştü. Günlük vaka sayıları 12 Haziran’dan beri dört haneli seyrediyor. Günlük vaka sayısı dün bin 467 olarak açıklandı.

Alınan yeni kararların ve artan vaka sayılarının ardından gözler Koronavirüs Bilim Kurulu’na çevrildi. Kurul saat 17.00'de video konferans yöntemiyle toplanacak. Saat 19.00'da ise Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca bir basın toplantısı düzenleyecek.

Normalleşme takvimi kapsamında 11 Mayıs'ta kuaför, berber ve güzellik salonları açıldı, 1 Haziran'da ise kafe ve restoranlar müşteri kabul etmeye başladı. Nikah salonları 15 Haziran'dan itibaren, düğün salonları ise 1 Temmuz'dan itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmet vermeye başlayabilecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol