birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 25.09.2020 13:16

Vali Coşkun Maraş’taki son durumu değerlendirdi: Koronavirüs hastasının tedavi maliyeti 15 bin lira

Maraş’ta salgında son durumu değerlendiren Vali Ömer Faruk Coşkun, hastalarının tedavi maliyetinin hastanede serviste ortalama 5 bin lira, yoğun bakımda ise 15 bin lira olduğunu söyledi.

Vali Coşkun Maraş’taki son durumu değerlendirdi: Koronavirüs hastasının tedavi maliyeti 15 bin lira

Maraş’ta, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında kentteki sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcilerine mektup göderen Vali Ömer Faruk Coşkun, salgın tedbirlerine uyulması çağrısında bulundu.

Vali Coşkun, mektubunda, uzun süre salgının Türkiye'de yayılmasına engel olunmaya çalışıldığını hatırlattı. Coşkun mektubunda koronavirüs hastalarının tedavi maliyetinin hastanede serviste ortalama 5 bin lira, yoğun bakımda ise 15 bin lira olduğunu ifade etti.

AA’nın aktardığına göre, son dönemlerde vaka sayılarında tekrar yükselme meydana geldiğini hatırlatan Vali Coşkun, şöyle devam etti:

"Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri üzerine Bakanlığımızın yayımladığı genelgeler kapsamında, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararlarıyla bazı alanlarda kısıtlamalar getirilmiştir ve buna devam edilmektedir. Tüm bu kısıtlamaların vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla olduğunun bilinmesini isteriz. Yine bu süreçte sağlık çalışanlarımız gece gündüz demeden ailelerinden uzakta tüm gayretleriyle sizlere hizmet etmektedir. Onları bir kez daha gururla alkışlıyor ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Unutmayalım ki sağlık çalışanlarının da vatandaşlarımızın da devletimizin de bu zorlu süreçten kurtulması uyacağımız tedbirlere bağlıdır."

vali-coskun-maras-taki-son-durumu-degerlendirdi-koronavirus-hastasinin-tedavi-maliyeti-15-bin-lira-785073-1.
Vali Ömer Faruk Coşkun

Alınan tedbirlerin yanında en büyük görevin halka düştüğünü söyleyen Coşkun, "Kıymetli vatandaşlarımız, bir Covid-19 hastasının tedavi maliyeti hastanede serviste ortalama 5 bin lira, yoğun bakımda ise 15 bin liradır. Bu maliyetlerin en aza indirilmesi ve harcamaların vatandaşlarımızın refah seviyesini artırmak amacıyla kullanılabilmesi, siz kıymetli hemşerilerimizin alacağı tedbirlere bağlı olup aynı zamanda bir vatandaşlık görevidir" değerlendirmesinde bulundu.

GEREKLİ OLMADIKÇA EVDEN ÇIKMAYIN ÇAĞRISI

Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edilerek kalabalık ortamlardan uzak durulduğu takdirde salgın sürecinin hep birlikte en az zararla atlatılacağını savunan Coşkun, "Saygıdeğer Kahramanmaraşlı hemşehrilerim, gelin hep birlikte bu tabloyu tersine çevirmek için bir hareket başlatalım. Üyelerimizi, vatandaşlarımızı maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaya ve gerekli olmadıkça evden çıkmamaya davet edelim" ifadelerini kullandı.

Coşkun, salgının, sadece devletin, kolluk kuvvetlerinin ve sağlık teşkilatının tek başına mücadelesiyle değil toplumun tüm kesimleriyle belirlenen kurallara uyularak önleneceğini savundu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız