birgün

0° HAFİF KAR YAĞIŞLI

YEŞİL BİRGÜN 24.11.2021 18:19

Validebağ’da direniş kazandı

AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin hedefindeki Validebağ Korusu’nda mahkeme, katliam niteliğindeki ‘Rehabilitasyon Projesi’ni iptal etti.

Validebağ’da direniş kazandı

YAREN ÇOLAK

İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan ve 1’inci derece doğal ve tarihi sit alanı olan Validebağ Korusu'nda ‘Rehabilitasyon Projesi’ adı altında önü açılan katliama mahkeme dur dedi.

Üsküdar Belediyesi'nin yapmak istediği projeye karşı yurttaşların direnişi tam 157 gündür devam ederken, İstanbul 11’inci İdare Mahkemesi projenin iptali kararı verdi. Projenin iptaline karar veren mahkeme, proje ile uygulanması telafisi güç zarar doğurabileceğinin altı çizildi.

Korunun önemine dikkat çekilen kararda, projenin hukuka aykırı olduğu bir kez daha belirtildi.

Davanın Avukatı Onur Cingil, sosyal medyada yaptığı paylaşımla AKP’li Üsküdar Belediyesi’ne seslendi. “İhaleyi iptal ettirdik” diyen Cingil, bir kez daha “Validebağ Korudur; Koru Kalacak” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol