birgün

2° KAPALI

Validebağ Gönüllüleri: Kararı bekliyoruz, elbette koru kazanacak

Validebağ Korusu’nda yapılmak istenen Millet Bahçesi'ne karşı açılan iki davanın duruşması Bağcılar'da 6. İdare Mahkemesi'nde görüldü. Duruşma çıkışı açıklama yapan Validebağ Gönüllüleri, "Kararı bekliyoruz. Elbette koru kazanacak çocuklar kuşlar kaplumbağalar serçeler kazanacak" açıklamasında bulundu.

GÜNCEL 30.11.2022 20:18
Validebağ Gönüllüleri: Kararı bekliyoruz, elbette koru kazanacak
Abone Ol google-news

İstanbul Üsküdar’daki Validebağ Korusu’nda yapılmak istenen Millet Bahçesi projesine karşı bölge halkının direnişi devam ediyor.

Millet Bahçesi projesinin ve koruyu yapılaşmaya açacak koruma amaçlı imar planlarının iptali için Validebağ Gönüllüleri'nin açtığı iki davanın duruşması Bağcılar'daki 6. İdare Mahkemesi'nde görüldü.

AVUKATLAR SAVUNMA YAPTI

Validebağ Gönüllüsü yaklaşık 45 kişinin katıldığı davanın duruşmasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı avukatları ile Üsküdar Belediyesi avukatları savunma yaptı.

Bakanlık ve belediye avukatlarının davaların reddini talep ettiği duruşmada, Validebağ Gönüllüleri'nin avukatlarının yanısıra TMMOB Mimarlar Odası'nın avukatı da müdahil olarak konuştu.

Duruşmanın ardından Validebağ Gönüllüleri'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Bu dağın görünmeyen tarafı binlerce insan gönüllü doğa sever hep birlikte takip ettik etmeye de devam edeceğiz. Kararı bekliyoruz. Elbette koru kazanacak çocuklar kuşlar kaplumbağalar serçeler kazanacak. Kediyi sev köpeği öp Koruyu Koru. #Dava #KoruyuKoru #ValidebağaDokunma" denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol