birgün

29° AÇIK

ÇEVRE 10.12.2016 13:55

Validebağ Gönüllüleri'nden çağrı: Validebağ’da rant kapısı açmayın

Validebağ Gönüllüleri'nden çağrı: Validebağ’da rant kapısı açmayın

AKP'li Üsküdar Belediyesi tarafından Validebağ Korusu sınırındaki yeşil alana yapılmak istenen inşaata karşı, biraraya gelen ve yıllardır koruyu savunan Validebağ Gönüllüleri, yarın bir basın açıklaması yapacak.

‘Validebağ’da kafeye restorana değil sanata ve kültürel aktivitelere ihtiyaç var’ diyen Validebağ Gönüllüleri, korunun tarihi yapısının ve doğallığının saldırı altında olduğunu söyleyerek, koruya daha fazla sahip çıkma zamanının geldiğini söylüyor.

Korudaki yıkılan atölyelerin önünde saat 12.30’da buluşacak olan yaşam savunucuları burada bir basın açıklaması gerçekleştirecek.

validebag-gonulluleri-nden-cagri-validebag-da-rant-kapisi-acmayin-220257-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız