birgün

11° PARÇALI BULUTLU

YEŞİL BİRGÜN 11.12.2020 09:38

Validebağ Korusu Millet Bahçesi’ne dönüştürülüyor

Validebağ Korusu Millet Bahçesi’ne dönüştürülüyor

Yaren ÇOLAK

AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin Validebağ Korusu’nda yaptığı ağaç bakım ve onarımların millet bahçesi peyzaj projesi kapsamında gerçekleştirildiği iddia edildi.

Korunun millet bahçesine dönüştürülmesine izin vermeyeceklerini belirten Validebağ Gönüllüleri, korunun 1. derece tarihi ve doğal sit alanı olarak koruma altında olduğunu hatırlattı.

Öte yandan projeye ilişkin hukuki sürecin devam ettiğini belirten Validebağ Gönüllüleri Derneği üyesi Arif Belgin, “Biz yaşam savunucuları olarak burada nöbetteyiz” dedi.

“Ağaç bakımını destekliyoruz ancak millet bahçesi projesini unutun” diyen Belgin, “Biz korudaki ağaçların bakım ve onarımının yapılması için senelerdir talepte bulunuyoruz. Nisan ayında koru Üsküdar Belediyesi’ne tahsis edildikten sonra birtakım çalışmalara başlandı. Ancak yapılan bakım ve onarımların 2018 yılına ait millet bahçesi projesi kapsamında yapılıyor olması bizi işkillendirdi. Burasının Üsküdar Belediyesi’ne tahsis edilmesi bölgede istediğini yapabileceği anlamına gelmiyor. Millet bahçesiyle ilgili bizim dava sürecimiz devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol