birgün

18° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 02.08.2017 13:57

Valilik yasağı sonrası Gökçek'in festivali de iptal edilecek mi?

Valilik yasağı sonrası Gökçek'in festivali de iptal edilecek mi?

Ankara Valiliğinin kentteki konser dahil tüm etkinlikleri yasaklaması akıllara kamuoyunda 'Melih Gökçek festivali' diye bilinen 7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali'ni getirdi. Ankaralılar şimdi bu soruyu soruyor: Festival iptal edilecek mi?

Ankara Valiliğince, Ağustos ayı boyunca açlık grevi, oturma eylemi, anma toplantısı, konser ve bu gibi toplu etkinliklerin yapılması yasaklandı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Bu tür eylemlerin, mevsim şartları da göz önünde bulundurulduğunda hava sıcaklığından dolayı vatandaşların parkları yoğun olarak tercih etmesinden dolayı çevreye rahatsızlık verebileceği, DEAŞ terör örgütü ve benzeri örgütlerin, katılımcılar ve vatandaşlara yönelik olarak eylem yapabileceği, böylelikle kamu güvenliğini tehlikeye düşürebileceği değerlendirilmektedir” denildi.

İşte festivalin takvimi

2 Ağustos Çarşamba: Serdar Ortaç konseri
3 Ağustos Perşembe: Ankaralı Coşkun, Mustafa Taş, İbocan, Hüseyin Kağıt
4 Ağustos Cuma: İrem Derici, Mustafa Ceceli
5 Ağustos Cumartesi: Gülşen, İsmail Türüt
6 Ağustos Pazar: Linet , Seccad Mehmedi, Nihat Doğan

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol